Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies we właściwościach Twojej przeglądarki.
question

Wypożyczanie samochodów - Głogów, Polska - Zadzwoń 730 944 555

Głogów - miasto położone na Dolnym Śląsku, nad rzeką Odrą. To istotny ośrodek handlowo-usługowy, kulturalny, przemysłowy i edukacyjny. Miasto zamieszkuje ponad 60 000 osób.

Przez wieki Głogów był jednym z najważniejszych i najpiękniejszych grodów nad Odrą. II wojna światowa była katastrofalna dla miasta, które zamieniło się w jedną wielką ruinę. Z biegiem czasu odbudowywano mosty i drogi, powstawały osiedla mieszkaniowe, szkoły i zakłady pracy. Odkrycie złóż rud miedzi przyspieszyło rozwój miasta, które stało się jednym z centrów miedziowego przemysłu.

Ważne obiekty

Stare miasto

Renesansowy ratusz i setki pięknych kamieniczek niestety zostały zniszczone podczas wojny. Dopiero w 1992 roku, na większą skalę, rozpoczęto odbudowę Starego Miasta.

Aktualnie, można podziwiać piękny ratusz z wysoką wieżą, mającą ponad 80 m wysokości. Kamieniczki, które niestety nie są rekonstrukcjami dawnych obiektów, również mają swój klimat. W nowopowstałych budynkach, na dawnych gruzowiskach zaczęło w końcu tętnić życie. W kamieniczkach funkcjonują sklepy, kawiarnie i zakłady usługowe.

Zamek Książąt Głogowskich

Zamek jest jedną z wizytówek miasta. Najstarsza część budowli pochodzi z XIII wieku. Aktualnie mieści się w nim Muzeum Archeologiczno - Historyczne, które specjalizuje się w gromadzeniu zbiorów, nie tylko historycznych, ale także współczesnych dzieł sztuki. Zwłaszcza artystów, którzy zamieszkują ziemie Głogowa i okolic.

Most Tolerancji

Powstał na miejscu dawnego mostu Hindenburga, który został zniszczony podczas wojny. Znajduje się na rzecze Odrze i łączy ulicę Kamienna Droga z ulicą Brama Brzostowska. Most powstał w 1946 roku, jednak swoje niecodzienne barwy zyskał dopiero pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Potocznie nazywano go Różowym Mostem. W 2005 roku oficjalnie nazwano go Mostem Tolerancji.

Dziewczynka karmiąca gołębie

To pierwsza z kilkunastu rzeźb, które mają w przyszłości znaleźć się w różnych miejscach Starego Miasta. Dziewczynka z brązu o imieniu Pola, ważąca 60 kg i mierząca około metra wysokości, znajduje się na schodach prowadzących do ratusza.

Komunikacja

Samochody

W Głogowie przeplatają się szlaki komunikacji drogowej, rzecznej i kolejowej. Przez miasto przebiegają drogi wojewódzkie oraz droga krajowa nr 12 Łęknica - Dorohusk.

Autobusy

Komunikacja Miejska Głogów zajmuje się masowym przewozem osób w mieście i okolicach. Do dyspozycji pasażerów jest 8 linii komunikacyjnych wykorzystujących ponad 30 autobusów.

Jednorazowe bilety, które nie podlegają kasowaniu, można kupić u kierowcy. Mieszkańcy miasta mają do dyspozycji Głogowską Kartę Miejską, na którą mogą zakupić określony bilet okresowy.

Pociągi

Przez miasto przebiega znacząca linia kolejowa ze Szczecina przez Wrocław na południe Europy. Druga ważna linia prowadzi z Żar do Leszna. Bezpośrednio z Głogowa można dojechać m.in. do Wrocławia, Katowic, Zielonej Góry, Lublina czy Kielc.

Ciekawostki

  1. W Głogowie znajduje się jedno z największych rond w Europie. Powierzchnia środkowej wysepki ma ponad 5 ha.
  2. Jednym ze znanych Głogowian jest wykładowca Mikołaja Kopernika, który jako pierwszy odnotował fakt odkrycia Ameryki, niejaki Jan z Głogowa.
  3. Z Głogowa pochodził Kasper Elyan, który jako pierwszy w historii wydał książkę w języku polskim.

Punkty odbioru pojazdów:

Pomoc do mapy


pomoc do mapy


Proszę uzupełnić pomoc do mapy

Filtry zaawansowane
W wybranej lokalizacji nie dysponujemy samochodem spełniającym podane kryteria. Najbliższa lokalizacja w której znaleziono poszukiwany pojazd to

Dostępne samochody: 0

Nie znaleźliśmy pojazdu, który odpowiadałby podanym przez Ciebie parametrom. Skontaktuj się z nami.

Pomożemy Ci znaleźć właściwy samochód. Zadzwoń 731-878-787

Informacja