Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies we właściwościach Twojej przeglądarki.

Wynajem samochodów jako sposób na cięcie kosztów w firmie

Niejeden biznes zależny jest od floty pojazdów. Transport towarów, konieczność dojazdu do klienta, służbowe delegacje - to wszystko sprawy, które w praktyce są niewykonalne lub niezwykle utrudnione jeżeli na firmowym parkingu brakuje odpowiednich samochodów. Wygoda oraz praktyczne zastosowanie aut to ich zdecydowane zalety, ale stworzenie i utrzymanie floty to rzecz kosztowna i niełatwa. A przecież współczesny biznes opiera się na umiejętnym cięciu kosztów i optymalnym zarządzaniu czasem. Dlatego właśnie coraz więcej przedsiębiorców zaczyna rezygnować z własnych pojazdów i decyduje się na wynajem – co stoi za takim stanem rzeczy?

Przede wszystkim wynajem to sposób na możliwość oszczędzenia pokaźnych sum pieniędzy już na samym starcie. Zakup nawet jednego pojazdu firmowego to konieczność wyłożenia jednorazowo sporej kwoty – dla małej firmy może wiązać się to potrzebą zaciągnięcia kredytu. Pożyczka to oczywiście niemałe odsetki, które sprawiają, że w praktyce na samochód wydać trzeba znacznie więcej niż faktycznie był wart. Lecz nawet dla dużych firm takie sumy nie są liczbami, które można bagatelizować w budżecie – kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy wydanych jednorazowo na zakup pojazdu potrafi poważnie zaboleć. Wynajęty samochód może być użytkowany od razu bez konieczności zabiegania o kredyty lub sięgania po ogromne kwoty, które z powodzeniem mogą być przeznaczone na inne dziedziny działalności, rozwój firmy lub jako wkład inwestycyjny na lokacie.

Ale tutaj nie kończą się zalety takiego rozwiązania. Wynajem pojazdów sprawia, że firmowa flota jest znacznie tańsza w utrzymaniu – jakby nie patrzeć, każdy samochód generuje koszty związane nie tylko z paliwem, ale także całą masą innych koniecznych zakupów i czynności konserwacyjnych. Każdy samochód w firmie wymaga kosztownego ubezpieczenia, przeglądów technicznych, zmiany ogumienia, itp. Żadna z tych usług nie jest nigdy wykonywana za darmo – każdy warsztat słono liczy sobie nie tylko za potrzebne części, ale także za robociznę. Dodatkowo dochodzi jeszcze konieczność poświęcenia na to wszystko cennego czasu pracowników oraz dopilnowania wszystkich formalności i terminowych przeglądów. A przecież nie od dzisiaj wiadomo, że czas to także pieniądz.

Wynajmując swoją flotę samochodową w CarSpot zyskujemy komfort oraz ogromne oszczędności z tytuły przeniesienia tych wszystkich kosztownych czynności na wynajmującego. Firmowy samochód pochodzący z najmu posiada już wszystkie potrzebne ubezpieczenia i polisy, ma zapewniony profesjonalny serwis i nie wymaga większej uwagi działu technicznego ani księgowości. Wszystko w praktyce sprowadza się do zatankowania pojazdu, codziennej eksploatacji i terminowego uiszczenia ustalonej kwoty najmu. Prościej chyba się nie da – taniej również. Dodatkowo wynajem pozwala na bardzo elastyczne zarządzanie kosztami transportu. Firma, która potrzebuje samochodu dostawczego na przykład raz w miesiącu, nie musi od razu kupować potrzebnego pojazdu za setki tysięcy – wystarczy, że zarezerwuje sobie taki samochód w wypożyczalni na określony dzień. Takie rozwiązanie nawet w długoterminowej perspektywie staje się znacznie wygodniejsze i oszczędniejsze niż wprowadzanie rzadko używanego samochodu na stan posiadania przedsiębiorstwa.

Wynajem jest aktualnie jednym z najlepszych i coraz częściej wybieranych sposobów na ograniczanie kosztów w firmach oraz przedsiębiorstwach. Małe i duże firmy w ten sposób zyskują możliwość przyspieszonego rozwoju oraz pomnażania zysków, podczas gdy duże instytucje korzystają z możliwości cięcia kosztów oraz usprawniania logistyki transportu.


Podobne posty

Nowoczesna wypożyczalnia samochodów

Obecnie wynajem aut stał się bardzo popularny. Wypożyczalnie samochodów święcą swoje triumfy i przyciągają coraz większą ilość osób. Dlaczego tak się dzieje i skąd moda na wypożyczanie pojazdów?

Tradycja wynajmu samochodów w krajach Europy Zachodniej

Polski rynek wynajmu samochodów z każdym rokiem odnotowuje poważny wzrost. To dobra wiadomość nie tylko dla samych wypożyczalni – to oznaka tego, że standardy zachodnich sąsiadów zaczynają docierać także do naszego kraju. Czy jednak już dogoniliśmy zachód? Jeszcze nie – na to potrzeba nieco czasu, gdyż doskonała oferta, to nie wszystko co potrzebne jest do tego by zmienić rynek.

comments powered by Disqus

Pomoc


Jesteśmy dla Ciebie


Jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo o czymś przeczytać pisz do nas!