Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies we właściwościach Twojej przeglądarki.

Wynajem samochodów jako alternatywa dla zmieniającego się stylu życia!

Wynajem samochodów do niedawna był tylko migawką z zagranicznych filmów. Jeszcze nie tak dawno posiadanie było wyznacznikiem statusu oraz wysokich standardów życia. Skostniałe schematy odchodzą jednak do lamusa. Świat zmienia się dynamicznie, a wraz z nim przeobrażenie przechodzi sam człowiek. Zmieniają się poglądy, pragnienia oraz styl życia. Coraz częściej samo posiadanie nie jest już uznawane za coś wartego uwagi – o byciu „kimś” świadczy obecnie zdolność przystosowywania się do każdej sytuacji, mobilność oraz dynamiczne dążenie do swoich celów. Coraz więcej ludzi podróżuje, zmienia miejsca zamieszkania i pracy oraz buduje swoje życie w oparciu o nowe standardy nowoczesności. Częścią tych standardów jest oczywiście samochód.

Samochód to oczywiście funkcjonalny pojazd, ale w znaczeniu społecznym ma on znacznie więcej cech. Jest symbolem statusu oraz kreatywnym sposobem na budowanie wizerunku prywatnego lub zawodowego. Nic więc dziwnego, że mimo tak wielu zmian w stylu życia współczesnego człowieka, samochód niezmiennie zajmuje w nim swoje uprzywilejowane miejsce. Motoryzacja to nie tylko sposób przemieszczania się – to także pasja oraz hobby niejednego mężczyzny i kobiety. Wynajem samochodów zyskuje popularność dzięki temu, że nowoczesny człowiek stał się znacznie bardziej świadomy samego siebie oraz otaczającego go świata. Ważne jest czerpanie z życia i sięganie po to co najlepsze, ale z zachowaniem chłodnego pragmatyzmu.

Firma CarSpot właśnie w stylu życia współczesnego człowieka znalazła jeden z fundamentów swojej działalności – łącząc upragniony komfort z elastycznością, optymalne zarządzanie z pasją oraz zrozumienie potrzeb klienta z chęcią spełniania jego marzeń. Przez setki lat świat każdego człowieka był zwykle nieduży i ograniczał się do kilkunastu kilometrów wokół miejsca jego zamieszkania – długie podróże były raczej rzadkie i trudne. XXI wiek zmienił ten stan diametralnie. Ciągły ruch stał się wyznacznikiem możliwości, sukcesu, realizacji marzeń i rozwoju. Każdy Europejczyk ma w tej chwili tysiące możliwości by pracować, bawić się i edukować – pozostawanie w stagnacji to strata wielu unikalnych możliwości. Taki styl życia wymaga jednak precyzyjnego zarządzania swoim czasem – liczba możliwości rośnie, ale doba niezmiennie trwa dwadzieścia cztery godziny. To sprawia, że potrzebne są rozwiązania dynamiczne, szybkie i proste. Własny samochód przestaje być luksusem – we współczesności jest on często przyczyną ograniczeń oraz niepotrzebnych formalności i kosztów. Dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na korzystanie z pojazdów wynajmowanych. Stoi za tym głównie zrozumienie tego, że można bardzo wygodnie korzystać z samochodu bez konieczności marnowania czasu na ich obsługę i konserwację. Dodatkowo takie rozwiązanie jest też znacznie bardziej ekonomiczne – podliczając wszelkie koszty eksploatacji, wizyt w stacjach obsługi i awarii okazuje się, że wynajem jest dużo bardziej opłacalny niż zakup własnego samochodu.

Dawniej człowiek nie miał zbyt wiele okazji do tego by zmieniać swój świat i swoje życie – dzisiaj takie zmiany to zwykła rzecz. W ciągu kilku dni można zmienić dom, miejsce zamieszkania czy zawód. W tak dynamicznej rzeczywistości zmieniać powinien się też samochód. CarSpot to umożliwia – bez zbędnych kosztów, kredytów i trudności formalnych, z dnia na dzień można zmienić także pojazd. To unikalna okazja dla ludzi, którzy przemieszczają się, żyją w ciągłym ruchu i czerpią z życia pełnymi garściami.

Podobne posty

Partnerska współpraca z Coridon - Cars z Poznania

Właśnie nawiązaliśmy partnerską współpracę z Coridon - Cars z Poznania. Ta innowacyjna i dynamicznie rozwijająca się firma ma również swoje oddziały w następujących miastach: Wrocław, Łódź i Olsztyn.

Raport z branży RAC

Wraz z firmą Dobocom przygotowaliśmy raport „analiza branży wynajmu samochodów w Polsce i Europie”. Opisujemy w nim między innymi trendy działające na rynku, analizujemy wynajem długo i krótko terminowy.

comments powered by Disqus

Pomoc


Jesteśmy dla Ciebie


Jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo o czymś przeczytać pisz do nas!