Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies we właściwościach Twojej przeglądarki.

Tradycja wynajmu samochodów w krajach Europy Zachodniej

Polski rynek wynajmu samochodów z każdym rokiem odnotowuje poważny wzrost. To dobra wiadomość nie tylko dla samych wypożyczalni – to oznaka tego, że standardy zachodnich sąsiadów zaczynają docierać także do naszego kraju. Czy jednak już dogoniliśmy zachód? Jeszcze nie – na to potrzeba nieco czasu, gdyż doskonała oferta, to nie wszystko co potrzebne jest do tego by zmienić rynek. Do tego potrzebna jest jeszcze świadomość samych klientów oraz rozpowszechnianie pozytywnych idei w społeczeństwie. Wynajem samochodów w krajach Europy Zachodniej jest od dawna przyjętym standardem i jedną z wartościowych rzeczy, które powoli przyjmują się także w Polskiej rzeczywistości.

Oto jeden z celów jaki przyjął sobie CarSpot – udowodnić klientom w Polsce, że wynajem samochodów to nie rzecz zarezerwowana dla snobów czy awaryjny sposób na radzenie sobie z brakiem dostępnego pojazdu. Wynajem samochodów w Europie Zachodniej nie jest niczym dziwnym ani zaskakującym – przemawia za nim głównie wygoda takiego rozwiązania oraz nieco inne standardy myślowe, które coraz częściej udaje przemycać się na nasz rodzimy grunt.

Przede wszystkim musimy uświadomić sobie, że tradycja wynajmu samochodów w Niemczech czy Francji trwa już od dawna. Nasi zachodni sąsiedzi znani są z pragmatyzmu i przywiązania do komfortu - w wynajmie samochodów znaleźli właśnie sposób na to by hołdować tym wartościom. Dla tamtejszych ludzi dużo ważniejsze jest korzystanie z pewnych wygodnych rozwiązań, niż konieczność posiadania samochodu na własność. Ktoś mógłby powiedzieć, że są to państwa znacznie bogatsze i obywatele tych krajów mogą pozwolić sobie na takie alternatywy. Jest to poważny błąd myślowy – wynajem samochodów za granicą jest właśnie jednym z głównych sposobów cięcia kosztów i generowania oszczędności. Warto wspomnieć, że wciąż lwią częścią klientów wypożyczalni samochodowych są klienci instytucjonalni – firmy i przedsiębiorstwa. Trudno oczekiwać, że właściciele dochodowych biznesów będą szukać rozwiązań najbardziej skomplikowanych lub najdroższych. Wręcz przeciwnie – dla naszych przyjaciół z zachodu wynajem samochodów jest po prostu najbardziej opłacalnym sposobem korzystania z floty, metodą na pozbycie się zbędnych obciążeń i rozwiązaniem wielu problemów formalnych.

Przeliczając koszty potrzebne do utrzymania własnego samochodu okazuje się również, że jest to jedno z najlepszych rozwiązań dla klientów indywidualnych. Wypożyczenie samochodu jest wygodne i znacznie tańsze od używania własnego auta. Dobrobyt, którego często zazdroszczą Polacy innym krajom, jest zwykle wynikiem nieco innego sposobu postrzegania finansów i optymalnego nimi zarządzania. A zatem okazuje się, że wynajem samochodu, to nic innego jak tylko połączenie wygody z ekonomią. Można powiedzieć, że zachodnia Europa miała po prostu nieco więcej czasu, by przywyknąć do kapitalizmu i nauczyć się w pełni korzystać z jego dobrodziejstw – obywatele Francji, Niemiec, Włoch czy Wielkiej Brytanii po prosty nieco wcześniej odkryli, że korzystanie z wynajętego samochodu zwyczajnie się opłaca. Na szczęście granice zostały otwarte i coraz więcej dobrych rozwiązań zostaje przeszczepione na nasz rodzimy grunt. To zapewne jest przyczyną, dla której Polski rynek wynajmu samochodów tak mocno zwyżkuje z roku na rok. CarSpot właśnie na tej pozytywnej zmianie myślenia zbudował swoją markę. Wzorce Europy Zachodniej jasno pokazały, że to właśnie optymalne zarządzanie swoimi finansami oraz dążenie do najbardziej wygodnych rozwiązań przynosi zyski przeliczalne na żywą gotówkę lub komfort życia.

Tradycja wynajmu samochodów w krajach Europy Zachodniej, to wynik postrzegania każdej decyzji jako pewnej inwestycji. Wypożyczony pojazd jest lokatą, która zwyczajnie się zwraca – w formie oszczędzonej gotówki i wygody korzystania z optymalnych rozwiązań. Globalizacja oraz rozwój technologiczny postawił przed wszystkimi mieszkańcami Europy nowe wyzwania, które związane są głównie w rosnącą mobilnością, wzrastającą dynamiką życia oraz szerokim dostępem do licznych możliwości. CarSpot idzie pod tym względem z duchem czasu i swoją ofertę stworzył w oparciu o potrzeby i wymagania współczesnych ludzi, którzy w zjednoczonej Europie dopasowują się do ujednoliconych i sprawdzonych standardów.

Podobne posty

Dobierz samochód do swoich potrzeb!

Każdy człowiek jest inny – posiada inne marzenia, gusta oraz potrzeby. Świat ciągle się zmienia, a wraz z nim zmieniamy się my. Motoryzacja to dziedzina, która już na stałe wpisała się w życie prywatne i zawodowe współczesnego człowieka.

Wynajem samochodów jako sposób na cięcie kosztów w firmie

Niejeden biznes zależny jest od floty pojazdów. Transport towarów, konieczność dojazdu do klienta, służbowe delegacje - to wszystko sprawy, które w praktyce są niewykonalne lub niezwykle utrudnione jeżeli na firmowym parkingu brakuje odpowiednich samochodów. Wygoda oraz praktyczne zastosowanie aut to ich zdecydowane zalety, ale stworzenie i utrzymanie floty to rzecz kosztowna i niełatwa. A przecież współczesny biznes opiera się na umiejętnym cięciu kosztów i optymalnym zarządzaniu czasem. Dlatego właśnie coraz więcej przedsiębiorców zaczyna rezygnować z własnych pojazdów i decyduje się na wynajem – co stoi za takim stanem rzeczy?

comments powered by Disqus

Pomoc


Jesteśmy dla Ciebie


Jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo o czymś przeczytać pisz do nas!