Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies we właściwościach Twojej przeglądarki.

Samochód zastępczy z OC

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Każda stłuczka niesie za sobą szereg niedogodności. To nie tylko problem związany z naprawą auta i wszelkimi formalnościami, ale przede wszystkim pozbawienie środka transportu na kilka, a czasem nawet kilkanaście dni. W takiej sytuacji poszkodowany kierowca może wypożyczyć samochód zastępczy w dowolnej wypożyczalni, a jedynym warunkiem, który go ogranicza, to konieczność wyboru samochodu o podobnej klasie, jak ten, który uległ zniszczeniu w wypadku.

Jeszcze kilka lat wstecz, zdarzało się, że ubezpieczyciele odmawiali rekompensaty za wynajem w sytuacjach, w których właściciele wykorzystywali swoje auta tylko prywatnie. Nie wystarczały tłumaczenia, że auto jest niezbędne, aby dojechać do pracy, zwieźć dzieci do szkoły czy dostać się do lekarza. Wnioski wymagały solidnego udokumentowania, w innych przypadkach odmawiano pokrycia kosztów wynajmu samochodu.

Obecnie sytuacja zmienia się na korzyść poszkodowanych, którzy bez większych przeszkód uzyskują zwrot za użytkowanie samochodów w zastępstwie. Warto nadmienić, że zwrot kosztów pojazdu zastępczego, należy się za czas rzeczywisty naprawy, czyli za cały okres, w którym poszkodowany nie był w stanie używać własnego auta.

Pamiętajmy, że w przypadku problemów z Towarzystwem Ubezpieczeniowym sprawcy wypadku, można zwrócić się do Rzecznika Ubezpieczonych, aby złożyć skargę.

Podobne posty

Co zrobić w razie kradzieży lub uszkodzenia wynajmowanego samochodu?

Droga to miejsce wielu nieprzewidzianych sytuacji, dlatego trzeba zachować zdrowy rozsądek. Jeśli dojdzie już do kolizji na trasie, to trzeba ustalić jaką rolę odgrywasz w danym zdarzeniu i dopiero wówczas można zająć się resztą formalności.

Partnerska współpraca z Coridon - Cars z Poznania

Właśnie nawiązaliśmy partnerską współpracę z Coridon - Cars z Poznania. Ta innowacyjna i dynamicznie rozwijająca się firma ma również swoje oddziały w następujących miastach: Wrocław, Łódź i Olsztyn.

comments powered by Disqus

Pomoc


Jesteśmy dla Ciebie


Jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo o czymś przeczytać pisz do nas!