Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies we właściwościach Twojej przeglądarki.

Planujesz wyjazd samochodem za granicę? Sprawdź o czym warto pamiętać.

Planujesz wyjazd samochodem za granicę? Jeśli tak, to musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach, takich jak: przebadany stan techniczny pojazdu, dokładnie zaplanowana trasa, ważność wszystkich dokumentów i przegląd. Poruszając się po polskich drogach, musimy posiadać ubezpieczenie OC, które chroni przed odpowiedzialnością i szkodami, które wyrządzimy pozostałym uczestnikom ruchu. Taki sam przepis obowiązuje również w innych krajach, a to oznacza, że udając się samochodem na wyjazd za granicę, musimy zabrać ze sobą odpowiednie dokumenty. We wszystkich krajach Unii Europejskiej wystarczy potwierdzenie ubezpieczenia OC.

Jednak może zdarzyć się sytuacja, w której tamtejsze władze nie będą respektować takiego dokumentu. Właśnie w takich przypadkach ratuje nas z opresji Zielona Karta, czyli Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczeniowy. Dzięki niemu będziemy mogli udowodnić, że jesteśmy objęci takim ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Zieloną Kartę najczęściej otrzymuje się gartis przy zakupie ubezpieczenia OC. Ten dokument ma swój okres ważności, dlatego chcąc uzyskać Zieloną Kartę musimy zgłosić się ze stosowną prośbą do naszego ubezpieczyciela.

Każdemu podczas podróży zależy na bezpieczeństwie i spokoju. W końcu jest to czas, w którym chcemy wypocząć i nie zawracać sobie głowy niepotrzebnymi sprawami. Można więc na ten okres zakupić ubezpieczenie assistance, które gwarantuje dodatkową pomoc w wielu trudnych sytuacjach. Chodzi tutaj między innymi o holowanie lub naprawienie drobnej usterki. Dodatkowo posiadając to ubezpieczenie możemy liczyć na pomoc tłumacza,dzięki któremu skontaktujemy się z lokalnym serwisem lub hotelem. W zakres ubezpieczenia może wchodzić również dowóz paliwa na wskazane miejsce, podstawienie auta zastępczego, pomoc psychologa, zakwaterowanie w hotelu na czas awarii samochodu. Oczywiście, im bardziej bogata oferta, tym wyższa cena. Jednak czasami warto dopłacić trochę więcej, aby czuć się bezpiecznie, a w razie awaryjnych sytuacji mieć zagwarantowaną pomoc.

Tradycyjne ubezpieczenie samochodu, takie jak OC czy Auto Casco wykupujemy zazwyczaj na okres 12 miesięcy. Jednak wybierając się za granicę możemy zdecydować się na zakup krótkoterminowego ubezpieczenia assistance.

Wybierając się na wakacje lub w podróż służbową trzeba pamiętać o ubezpieczeniu. Przed wyruszeniem w trasę należy zweryfikować konieczność posiadania dodatkowych dokumentów. Dobrym rozwiązaniem jest też wykup dodatkowe ubezpieczenia assistance którego cena w porównaniu do kosztów całej podroży wcale nie jest taka wysoka.

Przed wyjazdem warto również rozważyć opcję wynajmu auta. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowca nie musi martwić się o ubezpieczenia, a samochód w 100% przygotowany będzie do dłuższej podróży.

Podobne posty

O wypożyczone dbaj bardziej niż o swoje - kilka słów o odpowiedzialności

Wypożyczony samochód to ogromna radość, komfort i przyjemność płynąca z możliwości użytkowania sprawnego oraz pięknego auta. Niemniej jednak wynajęty pojazd to także konieczność odpowiedzialnego zadbania o własność wypożyczalni. I nie leży to jedynie w interesie firmy, ale także samego klienta.

Wynajem długoterminowy - rozwiązanie dla twojej firmy

Pokutuje przekonanie, że polscy przedsiębiorcy są osobami przywiązanymi do znanych rozwiązań i niechętni zmianom. Tymczasem, jak pokazują dane Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów z trzeciego kwartału 2014 roku, coraz więcej firm porzuca tradycyjne formy leasingu samochodów służbowych na rzecz długoterminowego wynajmu. Skąd ta zmiana i co przedsiębiorcy zyskują na nowym rozwiązaniu?

comments powered by Disqus

Pomoc


Jesteśmy dla Ciebie


Jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo o czymś przeczytać pisz do nas!