Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies we właściwościach Twojej przeglądarki.

Historia wypożyczalni samochodów

wypożyczalnia samochodów

Pierwsza wypożyczalnia samochodów powstała w Stanach Zjednoczonych w 1916 roku, czyli prawie 100 lat temu.Wówczas jazda autem związana była z prestiżem i przynależnością do elity. Joe Sauders doskonale zdawał sobie z tego sprawę i postanowił wypożyczyć swojego Forda lokalnym biznesmenom i bogaczom. Cena skorzystania z takiego przywileju jazdy samochodem była bardzo wysoka, ponieważ za każdą przejechaną milę liczył on sobie 10 centów. Auta nie miały jeszcze wtedy licznika kilometrów ani prędkościomierzy, więc przebyty dystans mierzono za pomocą kija z podziałką umieszczonego w zbiorniku. Jednak pomimo tego, że kwota była horrendalna, to interes zaczął świetnie prosperować. Po dekadzie działalności, flota samochodów Joe Saundersa obejmowała kilkaset samochodów w 21 stanach. Inni zachęceni spektakularnym sukcesem wypożyczalni, postanowili również zainwestować w tę branżę. W 1918 roku Walter Jacobs otworzył własną wypożyczalnię, która do dzisiaj jest jedną z największych tego typu działalności na świecie. Po II wojnie światowej właściciele wypożyczalni aut rozpoczęli współpracę z koleją. To właśnie dzięki zbudowanym wzdłuż torów liniom telegraficznym można było przekazać na docelową stację zamówiony samochodów, który czekał gotowy pod dworcem w momencie przyjazdu pociągu. Analogicznie ten sam mechanizm zadziałał również w przypadku portów lotniczych, która są przecież najczęściej wybieranymi przez klientów punktami wypożyczania aut. Podróżni chętnie korzystają z możliwości najmu, aby szybko, tanio i bezpiecznie dojechać do celu podróży.

W Europie moda na wypożyczanie samochodów zawitała w 1949 roku. To właśnie w Paryżu powstał pierwszy oddział Eurocar, który bardzo szybko się rozwinął. Jego rosnąca popularność przyciągnęła uwagę znanego producenta samochodów Renault.

W Polsce z roku na rok rośnie zainteresowanie usługami związanymi z wynajmem samochodów. Dynamicznie rośnie sektor wynajmu długoterminowego, bo firmy doceniają jego elastyczność jako przewagę nad typowym leasingiem floty. W wielu sytuacjach sprawdza się też korzystanie z wynajmu krótkoterminowego: wyjazd służbowy, wycieczka rodzinna, przeprowadzka. Wypożyczalnia samochodów to bardzo przyszłościowy biznes, który na pewno przyniesie określone zyski.

Podobne posty

Kompleksowa wypożyczalnia samochodów, czyli jak wznieść swoją firmę na wyższy poziom

Kompleksowa wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów to wciąż jeszcze mało popularny biznes w Polsce. Jednak jest to ciekawe rozwiązanie, które może przynieść finansowe korzyści i skupia wokół siebie coraz więcej przedsiębiorców zainteresowanych taką formą inwestycji.

Partnerska współpraca z Coridon - Cars z Poznania

Właśnie nawiązaliśmy partnerską współpracę z Coridon - Cars z Poznania. Ta innowacyjna i dynamicznie rozwijająca się firma ma również swoje oddziały w następujących miastach: Wrocław, Łódź i Olsztyn.

comments powered by Disqus

Pomoc


Jesteśmy dla Ciebie


Jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo o czymś przeczytać pisz do nas!