Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies we właściwościach Twojej przeglądarki.

Czym się kierować wybierając samochód dla siebie i rodziny?

Rynek motoryzacyjny oferuje nam coraz więcej możliwości i modeli samochodów. Duży wybór to oczywiście też spore możliwości wyboru i dobierania konkretnych parametrów samochodu do swoich potrzeb. Niemniej szeroka gama modeli może przyprawić też o niemały ból głowy. Czym głównie kierować się przy wyborze idealnego samochodu?

Wybierając samochód dla siebie, trzeba przede wszystkim uczciwie odpowiedzieć sobie na pytanie – co jest priorytetem? Mając przed sobą listę dostępnych samochodów, można bardzo szybko odrzucić te pojazdy, które nie spełniają wymogów i metodą eliminacji można zawęzić wybór jedynie do kilku modeli – lub nawet tego jedynego. Osoba używająca samochodu przede wszystkim w warunkach miejskich raczej powinna zrezygnować z wielkiego SUVa – duży samochód może i budzi respekt, ale parkowanie i przeciskanie się w węższych przejazdach będzie prawdziwą udręką. W takim wypadku znacznie lepszym wyborem będzie mniejsze, zwrotne auto. To samo dotyczy pojemności silnika. Wielu panów bardzo lubi korzystać z aut posiadających imponujący litraż, ale bardzo często jest to tylko łechtanie swojego ego. Mniejszy, oszczędniejszy silnik poradzi sobie świetnie w mieście, podczas codziennych czynności – większa pojemność i moc przyda się za to w czasie długich tras i podczas wyjazdów wakacyjnych, gdy samochód dodatkowo obciążony jest dużą ilością bagażu. Oczywiście kwestie wyglądu oraz miłości do konkretnych marek też mają znaczenie i czasami są wręcz decydujące. Jednak nie warto zwracać na to uwagi w przypadku gdy samochód ma spełniać określoną funkcję – np. gdy konieczne jest wypożyczenie samochodu dostawczego do przewiezienia mebli. Dla odmiany przedstawiciel handlowy czy biznesmen, dla którego piękny wóz jest wizytówką, powinien przyłożyć do tej kwestii znacznie większą uwagę - w tym wypadku prestiż jest najwyższym priorytetem.

Własne potrzeby i preferencje to jedno, ale wybór auta dla rodziny to już znacznie większy problem. Po pierwsze, trzeba zwrócić uwagę na pojemność auta oraz wziąć pod uwagę przeznaczenie samochodu oraz wiek członków rodziny. Ten ostatni jest bardzo newralgiczną kwestią przy wyborze idealnego samochodu, bo o ile dorośli mogą wybaczyć autu pewne braki, to dzieci bardzo często nie będą aż tak pobłażliwymi arbitrami. Większość samochodów może legalnie przewozić pięć osób i jest to liczba wystarczająca dla standardowej rodziny. Co jednak zrobić mają posiadacze czwórki pociech lub osoby, które w swoje wojaże zabierają także dziadków lub krewnych? W tym wypadku pozostaje postawić na pojemnego mini-vana z dodatkowym rzędem foteli lub osobowego busa. Oczywiście w przypadku najmłodszych pasażerów trzeba także zadbać o fotelik, który pozwoli maluchom wygodnie oraz bezpiecznie odbywać podróże wraz z rodzicami i rodzeństwem. Kwestią osobną pozostaje przestrzeń bagażowa. Rodzinny samochód, który służyć ma do jazdy po mieście nie potrzebuje wielkiego bagażnika, ale jeżeli wybieramy się w podróż, to liczne walizki oraz plecaki potrzebować będą znacznie więcej miejsca. Wyjazdy z rodziną to także kwestia odpowiedzialności i zapewnienia bezpieczeństwa oraz komfortu wszystkim pasażerom. Przykładowo - na letni wyjazd z dziećmi lepiej wypożyczyć samochód wyposażony w klimatyzację. Doskwierający dzieciom upał powoduje rozdrażnienie i niepokój, który zwykle przekłada się na liczne komentarze a nawet płacz. Taka atmosfera nie sprzyja ani przyjemnej podróży, ani koncentracji kierowcy, wiec nawet taki szczegół jak klimatyzowane wnętrze może być znaczący dla samochodu rodzinnego.

Wypożyczając samochód warto przemyśleć wszystkie za i przeciw oraz nie bać się poprosić o poradę pracowników firmy. Doświadczony personel z własnego doświadczenia zna dobrze preferencje klientów oraz wszystkie parametry wozów. Kompetentny pracownik wypożyczalni rozwieje wszelkie wątpliwości i dobierze wóz, który idealnie spełni swoje zadanie. Tym bardziej, że już wcześniej przekonywaliśmy Was, że z rodziną najlepiej wychodzi się właśnie w samochodzie.

Podobne posty

Partnerska współpraca z Coridon - Cars z Poznania

Właśnie nawiązaliśmy partnerską współpracę z Coridon - Cars z Poznania. Ta innowacyjna i dynamicznie rozwijająca się firma ma również swoje oddziały w następujących miastach: Wrocław, Łódź i Olsztyn.

Pokolenie Y – rewolucja w postrzeganiu samochodu?

Branża motoryzacyjna wciąż ewoluuje, dostosowując się do zmiennych potrzeb i wymagań kolejnych generacji użytkowników. Według raportu Deloitte „2014 Global Automotive Consumer Study” rynkowi samochodowemu warunki zaczyna dyktować Pokolenie Y, czyli osoby urodzone w latach 1980-1995, popularnie nazywani millennialsami.

comments powered by Disqus

Pomoc


Jesteśmy dla Ciebie


Jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo o czymś przeczytać pisz do nas!