Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies we właściwościach Twojej przeglądarki.

Co zrobić w razie kradzieży lub uszkodzenia wynajmowanego samochodu?

Droga to miejsce wielu nieprzewidzianych sytuacji, dlatego trzeba zachować zdrowy rozsądek. Jeśli dojdzie już do kolizji na trasie, to trzeba ustalić jaką rolę odgrywasz w danym zdarzeniu i dopiero wówczas można zająć się resztą formalności.

Podczas wynajmu auta powinniśmy być świadomi ryzyka uszkodzenia pojazdu, wypadku, a nawet kradzieży. Oczywiście w związku z tym rodzi się szereg pytań, na które na pewno wielu wynajmujących nie do końca zna prawidłową odpowiedź. Postaramy się rozwiać wątpliwości i udzielić rzetelnych informacji.

Jeśli do wypadku doszło z winy drugiego kierowcy, to możesz odetchnąć z ulgą. W takiej sytuacji należy pamiętać o tym, aby zawiadomić o danym fakcie zarówno policję, jak i wypożyczalnię samochodów. Wszystkie uszkodzenia zostaną pokryte z ubezpieczenia OC sprawcy. Wypożyczającemu przysługuje prawo do otrzymania auta w podobnej klasie, jak to uszkodzone.

Dużo mniej komfortową sytuacją jest ta, w której to wypożyczający jest sprawcą kolizji. Wtedy to on zostaje obciążony kosztami naprawy, które oszacowuje dział techniczny.

Oczywiście, można paść również ofiarą kradzieży, ale wtedy nie ma już żadnej taryfy ulgowej. W takich okolicznościach wypożyczalnia obciąży kosztami uzależnionymi od klasy auta właśnie osobę wypożyczającą.W takiej sytuacji nie pomoże nawet wykupienie dodatkowego ubezpieczenia znoszącego odpowiedzialność za szkodę.

Zawsze wypożyczaj pojazdy od zaufanych sieci wypożyczalni pojazdów, takich jak Carspot. Znajdziesz je w różnych miastach w Polsce, między innymi w Poznaniu, Głogowie, Kaliszu czy Zielonej Górze.

Podobne posty

Nieoznakowana dziura w drodze - kto pokrywa koszty naprawy?

Nieoznakowane dziury w drodze to zmora wielu kierowców. Na takie sytuacje narażone są osoby, które podróżują drogami w mniejszych miejscowościach bądź o mniejszym natężeniu ruchu. Co zrobić, jeśli wjeżdżając w nią uszkodzimy samochód?

Niezbędne wyposażenie każdego samochodu

Wielu kierowców ma kłopot z wymienieniem wszystkich sprzętów, które stanowią niezbędne wyposażenie samochodu. Jednak okazuje się, że lista wymaganych przedmiotów wcale nie jest taka długa.

comments powered by Disqus

Pomoc


Jesteśmy dla Ciebie


Jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo o czymś przeczytać pisz do nas!