Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies we właściwościach Twojej przeglądarki.

Aplikacje mobilne w służbie kierowcom!

Spośród tysięcy aplikacji, które są dostępne dla użytkowników, wybraliśmy kilka najprzydatniejszych dla kierowców. Zobaczcie, jak dzięki nim możecie poprawić jakość jazdy!

Park and Go – Android

Lokalizator naszego pojazdu. Dzięki niemu możemy bez problemu odnaleźć auto na parkingu w każdym miejscu. Jedyną czynnością, jaką musimy wykonać, to zaznaczyć swoją lokalizację w aplikacji zaraz po zaparkowaniu pojazdu, za pomocą wskazania punktu na mapie lub ręcznego wpisania. Gdy chcemy wrócić do samochodu, wystarczy ponownie uruchomić aplikację i podążać trasą wyznaczoną na mapie.

moBILET – Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry

Aplikacja zmieniająca telefon użytkownika w parkomat i biletomat.

Za sprawą mobilnego rozwiązania możemy opłacić czas postoju na parkingach w centrum miasta oraz kupić bilety na przejazd komunikacją miejską w ponad 100 miejscowościach w całej Polsce. Aplikacja daje użytkownikowi możliwość wyboru odpowiedniej strefy parkowania w zależności od miasta. Ponadto, posiadacz aplikacji może wybrać między limitowanym czasem postoju bądź własnym, zdalnie definiując jego czas. Wszystko to jest możliwe dzięki korzystaniu z e-portfela, który jest połączony z profilem użytkownika.

Tanie tankowanie – Android, iOS

Aplikacja przedstawia informacje o średnich cenach paliw w Polsce. Prezentuje aktualne dane o kwocie, jaką musimy przeznaczyć na zakup benzyny, oleju napędowego oraz LPG na terenie całego kraju. Dzięki „Taniemu tankowaniu”, kierowcy są na bieżąco informowani o zmianach na przestrzeni ostatniego tygodnia, prezentowanych za pomocą przejrzystych statystyk. Za sprawą współpracy z firmą BM Reflex, która zajmuje się analizą rynku paliw w Polsce i Europie, dane są zarówno wiarygodne jak i aktualne.

Yanosik – Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry

Aplikacja, potocznie nazywana antyradarem w telefonie, jest najpopularniejszym polskim systemem tego typu. Yanosik to komunikator ostrzegający kierowców o sytuacji na drodze, fotoradarach, kontrolach prędkości, zagrożeniach i patrolach nieoznakowanych (wraz z określeniem marki samochodu). Użytkownik aplikacji może informować innych kierowców o zagrożeniach, które napotkał w trakcie jazdy. Za pomocą odpowiednich przycisków w smartfonie kierowca jest w stanie potwierdzić lub odwołać informację o nieoczekiwanej kontroli. Wbudowana usługa nawigacji daje możliwość ominięcia korków na trasie. Za pomocą odpowiednich przycisków w smartfonie kierowca jest w stanie potwierdzić lub odwołać informację o nieoczekiwanej kontroli. Dodatkową funkcją aplikacji jest wideorejestrator, który pełni rolę kamery samochodowej umożliwiającej nagrywanie filmów w trakcie jazdy.

UFG „Na wypadek”– Android, iOS.

Celem aplikacji jest pomoc użytkownikom w momencie niespodziewanego zdarzenia na drodze. UFG „Na wypadek" pomoże w utrzymaniu terminów związanych z użytkowaniem pojazdu, takich jak daty ważności polisy ubezpieczeniowej, OC, AC a także przeglądów technicznych. Aplikacja daje możliwość stworzenia swojego indywidualnego profilu. Dzięki integracji telefonu z danymi kierowcy, użytkownik może pobrać informacje o polisach pojazdu, co skutkuje przypominaniem o kolejnych przeglądach technicznych. System krok po kroku pomoże w postępowaniu po zdarzeniu drogowym (w zależności od rodzaju kolizji) – począwszy od zabezpieczenia miejsca wypadku, poprzez ocenianie miejsca zdarzenia, typu, przyczyny, określenia sprawcy jak i dokumentacji zdjęciowej. Mobilny asystent w dużym stopniu ułatwia sporządzenie oraz wypełnienie oświadczenia o wypadku drogowym w końcowym etapie. Dość interesującą funkcją jest możliwość skanowania kodów QR, dzięki której użytkownik aplikacji może zapisać wszystkie dane pojazdu biorącego udział w wypadku w swoim telefonie, na potrzeby przyszłej likwidacji szkody.

EcoDrive Free Speedometer – Android

Pomaga w sterowaniu zużyciem paliwa, a także ekonomią jazdy. Ma możliwość wskazania chwilowej, średniej oraz maksymalnej prędkości dla różnych interwałów czasu trwania jazdy. Aplikacja na podstawie szybkości jazdy autem podpowiada kierowcy, w jakich sytuacjach oraz w jaki sposób może zmniejszyć zużycie paliwa, aby jego jazda stała się znacznie bardziej eco. Program skutecznie uczy ekonomicznego korzystania ze swojego samochodu.

Torque Lite (OBD2 & Car) – Android

Za sprawą tej aplikacji, całkowicie połączonej z samochodem, możemy w kilka minut przeprowadzić podstawową diagnostykę techniczną silnika oraz elektroniki w autach, które są wyposażone w interfejs OBD2 – system diagnostyczny, mogący odczytać dane z dowolnego pojazdu niezależnie od marki. Całość oprogramowania połączona jest z autem za pomocą modułu Bluetooth. Zakup dodatkowego modułu OBD Bluetooth ELM 327 oscyluje w granicach 50 zł.

CaroO Free (Blackbox & OBD) – Android

Aplikacja z założenia jest samochodowym wideorejestratorem.

System może pochwalić się jednak zdecydowanie bardziej rozbudowanymi możliwościami. Potencjalny użytkownik aplikacji sam decyduje o wybraniu standardowego rejestrowania lub funkcji z możliwością wykrywania kolizji. Użytkownik aplikacji samodzielnie decyduje o jakości nagrywanego materiału w trakcie jazdy. Ma do wyboru trzy tryby rejestracji zdarzeń – 640x480, 720x480 lub 1280x720.

CaroO Free, podobnie jak Torque Lite, daje użytkownikowi możliwość monitorowania poszczególnych elementów pojazdu, przy pomocy systemu OBD2. Warto wspomnieć o dodatkowym wariancie, jakim jest ustawienie alarmu, który włącza się w momencie przekroczenia prędkości.

W tym momencie nie mogliśmy nie wspomnieć o naszej autorskiej aplikacji, która ułatwia wynajem naszym klientom, a partnerom zdecydowanie usprawnia proces wynajmu. Więcej informacji znajdziecie w naszym artykule.

Podobne posty

Aplikacja carspot.pl – mobilny pomocnik wypożyczalni samochodów i kierowców

Nowy trend sharing economy idealnie wpisuje się w branżę motoryzacyjną, obejmując swoim zasięgiem wynajmy krótko i długoterminowe, zapewniając klientom mobilność, oszczędzając ich środki oraz czas. Carspot.pl powstał z myślą o zaspokojeniu potrzeb każdego niezależnego klienta dając od ręki możliwość rezerwacji samochodu za pomocą strony www oraz aplikacji mobilnej.

Wynajem długoterminowy - rozwiązanie dla twojej firmy

Pokutuje przekonanie, że polscy przedsiębiorcy są osobami przywiązanymi do znanych rozwiązań i niechętni zmianom. Tymczasem, jak pokazują dane Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów z trzeciego kwartału 2014 roku, coraz więcej firm porzuca tradycyjne formy leasingu samochodów służbowych na rzecz długoterminowego wynajmu. Skąd ta zmiana i co przedsiębiorcy zyskują na nowym rozwiązaniu?

comments powered by Disqus

Pomoc


Jesteśmy dla Ciebie


Jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo o czymś przeczytać pisz do nas!