Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies we właściwościach Twojej przeglądarki.

O czym pamiętać używając klimatyzacji?

Klimatyzacja samochodowa jest obecnie standardem ułatwiającym podróżowanie w upalne dni. Pierwsza klimatyzacja pojawiła się jako bardzo drogi i luksusowy dodatek do samochodu w 1933 roku w USA. Było to proste urządzenie przeznaczone do instalowania w najdroższych limuzynach. Na przestrzeni ostatniej dekady klimatyzacja przestała stanowić dobro luksusowe dostępne tylko dla wybranych. Obecnie około 80% produkowanych pojazdów posiada te instalacje jako wyposażenie standardowe.

Jak w takim razie dbać o klimatyzację? Co trzy lata należy wymienić filtr, tzw. osuszacz. Koszt takiego urządzenia waha się w granicy od 120 do 450 zł. Trzeba go wymienić, gdy na skutek czynności technologicznych związanych z demontażem klimatyzacji, układ kolizji zostanie otwarty. Właściwości absorpcyjne filtra osuszacza są tak wysokie, że nowy filtr uwolniony z próżniowego opakowania, po upływie około trzydziestu kilku godzin zupełnie traci swoje właściwości. Z kolei nieprzyjemny zapach, który wydobywa się z nawiewów powietrza może być dla nas sygnałem, że do klimatyzacji wdarł się grzyb, co powoduje alergię i podrażnienie górnych dróg oddechowych. W takiej sytuacji pomocne będzie ozonowanie wnętrza pojazdu. Taki zabieg, kosztujący ok. 70 zł dzięki silnemu działaniu utleniającemu zabija pleśnie, grzyby, roztocza, bakterie i wirusy.

Raz w roku powinniśmy dokonać standardowych czynności polegających na wymianie filtra kabinowego, czyszczeniu kanałów dystrybucji powierza do wnętrza kabiny, odgrzybienie parownika, skontrolowanie drożności kanału odprowadzającego skropliny z parownika klimatyzacji oraz oczyszczenie wlotów powietrza umieszczonych na zewnątrz pojazdu. Należy pamiętać również o tym, że jeżeli pojazd użytkowany jest w warunkach podwyższonego zanieczyszczenia czy też parkowany w otoczeniu drzew, to wymianę filtra powinniśmy wykonywać dwa razy w roku

Warto też pamiętać o tym, że prawidłowo działająca klimatyzacja przynosi korzyści dla alergików, ponieważ w 80% oczyszcza powietrze nie tylko z pyłków roślin, ale też z substancji infekcyjnych.

Okazuje się, że nieodpowiednio eksploatowana klimatyzacja może spowodować nasilenie objawów alergicznych. Podczas długiej podróży należy dobrze nawadniać organizm, dzięki czemu zniwelujemy wysuszanie błon śluzowych.

Klimatyzacja to bardzo przydatne urządzenie, które sprawdza się w upalne dni. Jednak należy pamiętać o tym, aby prawidłowo użytkować klimatyzację, dzięki temu nie będziemy mieli z nią większych problemów.

Szukacie samochodów na wynajem z klimatyzacją? Sprawdźcie naszą ofertę samochodów osobowych, busów dostawczych oraz osobowych.

Podobne posty

Auto w długą trasę - jakie wybrać?

Na co zwracać uwagę przy wyborze samochodu, gdy szykujemy się do przemierzenia kilkuset, a może nawet kilku tysięcy kilometrów?

Wynajem długoterminowy - rozwiązanie dla twojej firmy

Pokutuje przekonanie, że polscy przedsiębiorcy są osobami przywiązanymi do znanych rozwiązań i niechętni zmianom. Tymczasem, jak pokazują dane Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów z trzeciego kwartału 2014 roku, coraz więcej firm porzuca tradycyjne formy leasingu samochodów służbowych na rzecz długoterminowego wynajmu. Skąd ta zmiana i co przedsiębiorcy zyskują na nowym rozwiązaniu?

comments powered by Disqus

Pomoc


Jesteśmy dla Ciebie


Jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś się czegoś dowiedzieć albo o czymś przeczytać pisz do nas!